Gdy serce bije zbyt szybko - kołatanie serca

Każdy z nas doświadczył chociaż raz w życiu szybszego bicia serca. Czasami jest to reakcja na stresującą sytuację, intensywny wysiłek fizyczny lub nawet zbyt duża ilość kofeiny. Jednak, gdy kołatanie serca staje się częste, długotrwałe lub towarzyszy mu inne niepokojące objawy, może to wymagać uwagi specjalisty - kardiologa.

Suplementacja witamin w zależności od wieku

na żółtym tle rozsypane różne tabletki
Ludzkie ciało potrzebuje określonych witamin i minerałów do prawidłowego funkcjonowania. Warto jednak wiedzieć, że zapotrzebowanie na określone składniki odżywcze nie jest takie samo przez całe życie. Na różnych etapach życia nasze organizmy potrzebują różnych elementów. Warto o tym pamiętać, chcąc zadbać o zdrową dietę, a także planując ewentualną suplementację.

 Wsparcie w czasie intensywnego rozwoju – witaminy dla dzieci

Okres dzieciństwa to czas, kiedy organizm dynamicznie rośnie i rozwija się, a maluch nabywa wiele nowych umiejętności – zarówno motorycznych, jak i kognitywnych. Dostarczenie mu odpowiednich składników odżywczych jest niezwykle istotne. Jedną z najważniejszych witamin jest witamina D, przyczyniająca się do prawidłowego wzrostu kości i wzmacniania układu odpornościowego. Równie istotne są witaminy A i C, które korzystnie wpływają na wzrok.

Ponadto istotną rolę odgrywają witaminy z grupy B, kwas foliowy i żelazo, kluczowe dla właściwego funkcjonowania układu krwionośnego. Więcej informacji na temat witamin dla najmłodszych można znaleźć na stronie: https://abcapteka.pl/pl/menu/leki-i-suplementy-diety-bez-recepty/witaminy-i-mineraly/dla-dzieci-550.html.

 Starość, ale radość – witaminy dla seniorów

Starzenie się organizmu nierzadko wiąże się z różnymi dolegliwościami. Niektórym z nich można zapobiec, dostarczając wraz z dietą lub suplementacją odpowiednie witaminy i minerały. Osoby w podeszłym wieku, podobnie jak dzieci, szczególnie potrzebują witaminy D oraz wapnia, które wzmacniają kości i przyczyniają się do profilaktyki osteoporozy.

Dodatkowo warto zadbać o właściwą podaż witaminy B12, magnezu i cynku, które są istotne dla właściwego funkcjonowania układu neurologicznego i utrzymania funkcji umysłowych na właściwym poziomie. Istotnym wsparciem dla starzejącego się organizmu są również witaminy C i E, będące antyoksydantami. Szczegóły na ich temat są dostępne pod linkiem: https://abcapteka.pl/pl/menu/leki-i-suplementy-diety-bez-recepty/witaminy-i-mineraly/dla-seniorow-553.html.

 Wzmocnienie w trudnych chwilach – witaminy dla młodych kobiet

Kobiety w wieku rozrodczym są narażone na różne niedobory z uwagi na miesiączkowanie, a także ciążę. W tym czasie organizm nierzadko potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci odpowiednio dobranych witamin i minerałów. U osób miesiączkujących, a także ciężarnych, niebagatelną rolę odgrywa kwas foliowy, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego gospodarki hormonalnej, a jednocześnie pełni ważną funkcję w zapobieganiu wadom rozwojowym u płodu.

Duże znaczenie ma również żelazo, które stanowi istotną część profilaktyki anemii, wspiera naczynia krwionośne i wspomaga pracę układu krążenia. 


Materiał zewnętrzny
Komentarze