Osobowość unikająca – co warto o niej wiedzieć?

Zaburzenie osobowości unikającej to stan zdrowia psychicznego charakteryzujący się wszechobecnym wzorcem zahamowań społecznych i nadwrażliwością na negatywną ocenę. Osoby z tym zaburzeniem często doświadczają intensywnego lęku przed odrzuceniem, krytyką lub dezaprobatą, co prowadzi do znacznego upośledzenia w obszarach funkcjonowania społecznego, zawodowego i innych. Co warto wiedzieć o zaburzeniu osobowości unikającej?

Oxybrazja, czym jest i kiedy warto się zdecydować?

Młoda uśmiechnięta kobieta dotyka swojej twarzy

Choć pewnie wiele osób słyszało już tę nazwę, nie każdy wie, na czym polega ten konkretny zabieg w dziedzinie kosmetologii. Ponieważ pacjenci kliniki Beauty Address w Warszawie często z niego korzystają i Ty możesz dowiedzieć się o nim trochę więcej. Oxybrazja może być bowiem wykonywana na różnych typach skóry i u osób zarówno w młodym, dojrzałym, jak i starszym wieku, niezależnie od płci. Poza tym to komfortowy i bezbolesny zabieg, podczas którego możesz się zrelaksować.

Jak wykonuje się oxybrazję?

Do przeprowadzenia tego zabiegu potrzebny jest tlen pod ciśnieniem oraz sól fizjologiczna. To składniki, które nie podrażniają, więc mogą być stosowane również w przypadku skóry wrażliwej i atopowej. Często efekty oxybrazji są widoczne już po jednej sesji, lecz jej powtórzenie może przynieść jeszcze lepsze rezultaty.

Przede wszystkim ten zabieg ma na celu złuszczenie naskórka. Pozwala to na dogłębne oczyszczenie skóry oraz jej nawilżenie. Z tego względu oxybrazja w Warszawie, w salonie kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Address, najczęściej wykonywana jest u pacjentów ze skłonnością do zmian trądzikowych, łojotoku oraz utraty blasku i naturalnego kolorytu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym zabiegu, możesz skontaktować się z kliniką i rozwiać swoje wątpliwości.

Dla kogo dedykowana jest oxybrazja?

Trudno wskazać konkretną grupę pacjentów, gdyż ten zabieg jest uniwersalny i może pomóc osobom w różnym wieku. A w jaki sposób? To czas, by się tego dowiedzieć!

  • Młoda cera – w przypadku młodzieńczej skóry najczęściej pojawia się problem z nadmiernym wytwarzaniem łoju, przez co powstają nieestetycznie zmiany trądzikowe, w tym stany zapalne. Oxybrazja pozwala pozbyć się zanieczyszczeń, może więc okazać się pomocna.
  • Dojrzała cera – u osób w średnim wieku mogą pojawić się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Co więcej, zdarza się, że traci ona swój naturalny blask i staje się ziemista. Omawiany zabieg może ją odżywić.
  • Starsza cera – w podeszłym wieku skóra traci jędrność, elastyczność i często robi się sucha. Oxybrazja to sposób, by ją nawilżyć.

Przed każdym zabiegiem, który wykonuje klinika beauty w Warszawie, wymagana jest konsultacja ze specjalistą. Choć oxybrazję uznaje się za bezpieczną, a ryzyko wystąpienia jej skutków ubocznych uważa się za niskie, warto pamiętać, że każda skóra reaguje inaczej. Ten zabieg zazwyczaj mogą wykonywać również kobiety w ciąży czy karmiące piersią, lecz o tym za każdym razem również powinien decydować specjalista. Z kliniką Beauty Address skontaktujesz się poprzez stronę, mailowo lub telefonicznie.materiał zewnętrzny


Komentarze