Gdy serce bije zbyt szybko - kołatanie serca

Każdy z nas doświadczył chociaż raz w życiu szybszego bicia serca. Czasami jest to reakcja na stresującą sytuację, intensywny wysiłek fizyczny lub nawet zbyt duża ilość kofeiny. Jednak, gdy kołatanie serca staje się częste, długotrwałe lub towarzyszy mu inne niepokojące objawy, może to wymagać uwagi specjalisty - kardiologa.

Endodoncja, jak wybrać odpowiedni gabinet?

Zabieg endodoncji wykonywany w gabinecie stomatologicznym

Leczenie zębów, uzupełnianie ubytków, zabiegi higienizacji, ekstrakcje, wybielanie, leczenie endodontyczne, a nawet zwykłe, rutynowe przeglądy, powinny być wykonywane w dobrze wyposażonym gabinecie. Nie bez znaczenia jest też fakt zatrudnienia w nich wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin stomatologii. 

Jak wybrać odpowiedni gabinet do leczenia endodontycznego? Czym się kierować przy wyborze?

Leczenie endodontyczne – co to jest i gdzie je wykonać?

Leczenie endodontyczne, znane też pod pojęciem leczenia kanałowego, to usunięcie zainfekowanej miazgi z kanałów zębowych, staranne oczyszczenie ich i dezynfekcja, wypełnienie i zaleczenie ubytku na koronie zęba. Z reguły zakażenie miazgi pojawia się w wypadku zaawansowanej próchnicy, ale może też mieć inne przyczyny jak uszkodzenie zęba, złamanie czy choroby przyzębia. Objawia się dość silnymi dolegliwościami bólowymi. Leczenie endodontyczne pomaga ratować chory ząb, lecz aby było skuteczne, warto przeprowadzić je w dobrej i zaufanej klinice.

Dowiedz się więcej na temat leczenia endodontycznego - https://www.fabdent.pl/uslugi/endodoncja/.

W ofercie usług kliniki Fabdent znajduje się leczenie endodontyczne, wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy stomatologów. Kluczem do prawidłowego wykonania zabiegu jest jego dokładność. Często pomimo wykonanego leczenia kanałowego, pacjenci skarżą się na dolegliwości od wyleczonego zęba. Niedokładnie oczyszczone kanały zębowe, czy nieodnaleziony przedtem dodatkowy kanał mogą być źródłem problemów. Dlatego niektórzy pacjenci decydują się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. 

Fabdent umożliwia wykonanie tego zabiegu - https://www.fabdent.pl/uslugi/endodoncja/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/

Czym kierować się przy wyborze kliniki dentystycznej?

Wyboru kliniki dentystycznej nie można pozostawić przypadkowi, szczególnie jeśli planujemy regularne wizyty. Na co zwracać uwagę? Będą to:

  • szeroki wachlarz usług związanych z leczeniem, protetyką, stomatologią estetyczną;
  • specjaliści z wielu dziedzin np. endodoncji, periodontologii, protetyki, stomatologii estetycznej, ortodoncji, stomatologii dziecięcej itp.;
  • nowoczesne sposoby leczenia i  wyposażenie gabinetów;dobra opieka nad pacjentem, począwszy od recepcji, a skończywszy na zajęciu się pacjentem po leczeniu;
  • sterylność;
  • dostępność dla pacjenta.

Znajdująca się w Warszawie klinika Fabdent spełnia te wymogi, oferując usługi z różnych dziedzin stomatologii, także wymagającej wiedzy i precyzji endodoncji. Znajdziesz tutaj wiele propozycji, z którymi warto się zapoznać. 
artykuł zewnętrzny

Komentarze