Osobowość unikająca – co warto o niej wiedzieć?

Zaburzenie osobowości unikającej to stan zdrowia psychicznego charakteryzujący się wszechobecnym wzorcem zahamowań społecznych i nadwrażliwością na negatywną ocenę. Osoby z tym zaburzeniem często doświadczają intensywnego lęku przed odrzuceniem, krytyką lub dezaprobatą, co prowadzi do znacznego upośledzenia w obszarach funkcjonowania społecznego, zawodowego i innych. Co warto wiedzieć o zaburzeniu osobowości unikającej?

Na czym polega praca opiekunki osób starszych w Niemczech?

 

opiekunka podaje buteleczkę z lekarstwem seniorowi

Zapotrzebowanie na opiekunki osób starszych w Niemczech stale rośnie. Praca w tym zawodzie przynosi wiele satysfakcji, ale jest też bardzo wymagająca. Jak to wygląda w praktyce i co może sprawiać największą trudność?

Na rynku znajdziesz oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, które mogą różnić się między sobą okresem trwania zlecenia i zakresem obowiązków.

Podstawowym zadaniem opiekuna jest towarzyszenie seniorowi podczas wykonywania codziennych czynności. W zależności od stanu zdrowia podopiecznego pomoc może obejmować: ubieranie się, higienę osobistą, poruszanie się lub jedzenie. Jeśli stan zdrowia seniora jest dobry, to opiekun może go zabrać na spacer, zakupy lub na wycieczkę.

Niektóre oferty dotyczą profesjonalnej opieki pielęgniarskiej. Wówczas opiekun musi mieć odpowiednie wykształcenie i umiejętności, aby zmienić opatrunek lub podać leki. Trzeba jednak zaznaczyć, że zdarza się to bardzo rzadko. Zdecydowana większość ofert dotyczy wykonywania standardowych czynności opiekuńczych. Wystarczającym doświadczeniem może być na przykład opieka nad starszym i schorowanym rodzicem.

Rodziny podopiecznych czasem oczekują również, że opiekun zrobi zakupy, ugotuje posiłek i posprząta mieszkanie. Pamiętaj - im większy zakres obowiązków, tym lepiej płatne powinno być zlecenie.

Jakie wyzwania stoją przed opiekunami?

Praca w opiece w Niemczech niesie ze sobą wiele wyzwań, z których na początku możesz nie zdawać sobie sprawy. Na szczęście wszystkie je można pokonać. Opiekun powinien zaprzyjaźnić się z seniorem i musi też wykazać się dużą dozą empatii, ponieważ osoby starsze wszystkie czynności wykonują wolniej i często miewają problemy z pamięcią.

Taka praca może być stresująca, szczególnie jeśli zajmujesz się osobą leżącą i obłożnie chorą, która może w każdej chwili potrzebować profesjonalnej pomocy medycznej. Po przyjeździe na miejsce problematyczna może okazać się również niewystarczająca znajomość języka niemieckiego. Jeśli opanowałaś ten język tylko na poziomie komunikatywnym, trudno Ci będzie porozumieć się w sklepie, urzędzie lub załatwić inne drobne sprawy na mieście. Ułatwieniem są specjalne kursy językowe. Poza tym z każdym kolejnym wyjazdem jest łatwiej.

Nietypowym wyzwaniem może być agresja ze strony seniora, który ma zaawansowaną demencję. W takim wypadku przyda Ci się pomoc koordynatora i rodziny. Dodatkowo w tej pracy opiekunkom często doskwiera samotność, ponieważ przez dłuższy czas przebywają z dala od domu, rodziny i przyjaciół.

Jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami?

Opieka nad osobą starszą to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dlatego to całkowicie normalne, że w trakcie pracy może się pojawić wiele trudnych i nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli na co dzień współpracujesz z renomowaną agencją pracy dla opiekunek, będziesz mogła liczyć na kompleksowe wsparcie przez cały okres trwania kontraktu.

Firmy takie jak Professional Care 24 zapewniają swoim pracownikom opiekę niemieckojęzycznego koordynatora, który doskonale zna panujące w Niemczech przepisy. Taka osoba będzie w stanie pomóc Ci w każdej sytuacji, a jednocześnie wesprze Cię emocjonalnie w wyjątkowo trudnych momentach.

Aby uniknąć stresujących sytuacji, warto również uczęszczać na kursy językowe i szkolenia z opieki nad osobami starszymi. Dodatkowa wiedza sprawi, że będziesz lepiej przygotowana i szybko poradzisz sobie z każdym wyzwaniem.

Praca w opiece w Niemczech daje wiele satysfakcji

Pomimo pewnych trudność praca w opiece w Niemczech daje też dużo satysfakcji. Opiekunki często są bardzo zżyte z podopiecznymi i ich rodzinami, dzięki czemu czują się doceniane i potrzebne. I nie zapominaj też, że praca w opiece w Niemczech pozwala zyskać bardzo dobre zarobki! 

Jeśli chcesz znaleźć dobrą ofertę, nawiąż współpracę z Professional Care 24

Ta agencja pracy dla opiekunek ma wieloletnie doświadczenie w branży, a w swojej bazie ma wiele atrakcyjnych ofert. Przejrzyj aktualne ogłoszenia i znajdź coś w sam raz dla siebie!


materiał zewnętrzny

 


Komentarze