Obszar zainteresowań laryngologa dziecięcego

Obserwuje się, że coraz więcej dzieci ma potrzebę korzystania z leczenia laryngologicznego. Dzieje się to we wszystkich rejonach Polski.

Jak wózkowanny ułatwiają opiekę nad niepełnosprawnymi?

dwie wózkowanny na białym tle


Pielęgnacja pacjentów z niepełnosprawnością ruchową stanowi spore wyzwanie dla opiekunów. Często muszą oni wielokrotnie podnosić swoich podopiecznych, aby wykonać wszystkie niezbędne czynności związane z higieną ich ciała. Jak wózki kąpielowe mogą poprawić jakość opieki nad osobami z ograniczoną mobilnością, ułatwiając pracę ich opiekunom? Przekonaj się, jak funkcjonalne są wózkowanny.

Wózkowanna odciąża fizycznie opiekuna osoby niepełnosprawnej

Samodzielne przenoszenie osób niepełnosprawnych pod prysznic zwykle nie jest komfortowe ani dla opiekunów, ani dla pacjentów, którzy niejednokrotnie borykają się z dolegliwościami bólowymi. Z tego względu dobrym pomysłem wydaje się zakup wózka kąpielowego, który stanowi spore ułatwienie podczas mycia osób z ograniczoną mobilnością. Funkcjonalne wózkowanny od producenta mebli medycznych Innow mogą w dużym stopniu odciążyć osoby zajmujące się seniorami, pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi i tymi po urazach, pozwalając bezproblemowo zmieniać ułożenie ich ciała. Wiele wózków kąpielowych jest wyposażonych w system regulacji wysokości, co umożliwia dopasowanie tych mebli medycznych do wzrostu opiekuna. Ogranicza to konieczność pochylania się nad pacjentem i pozwala uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości bólowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Łatwość transportu osoby z ograniczoną mobilnością

Korzystanie z wózkowanny podczas opieki nad osobami z ograniczeniami ruchowymi usprawnia ich przenoszenie. Wyposażenie tego mebla medycznego w zwrotne koła z indywidualną blokadą umożliwia swobodne przewożenie pacjentów między pomieszczeniami. Pozwala to na ukierunkowanie jazdy na wprost, ułatwiając manewrowanie wózkiem kąpielowym podczas transportu osób niepełnosprawnych wewnątrz placówki, a także zapobiega niekontrolowanemu przesuwaniu się tego mebla medycznego. Wózkowanny często posiadają również odbojniki zabezpieczające ściany i drzwi przed ewentualnymi uszkodzeniami, co stanowi dodatkowy argument za korzystaniem z tych mebli medycznych podczas opieki nad pacjentami z ograniczoną mobilnością.

Dostęp do wszystkich partii ciała pacjenta dzięki wózkowannie

Używanie wózka kąpielowego podczas wykonywania pielęgnacji ciała osób niepełnosprawnych umożliwia zapewnienie im wysokiej jakości opieki. Pacjenci mają szansę poczuć się bardziej komfortowo podczas przeprowadzania czynności związanych z higieną osobistą, ponieważ opiekun ma swobodny dostęp do wszystkich partii ich sylwetki. Dzięki wykorzystywaniu wózkowanny osoby zajmujące się pacjentami z trudnościami w samodzielnym poruszaniu się nie muszą często zmieniać pozycji ich ciała. Ogranicza to dyskomfort i może przyczynić się do większej satysfakcji osób niepełnosprawnych.

Korzystanie z wózków kąpielowych podczas pielęgnacji osób borykających się z ograniczoną mobilnością pozwala nie tylko zadbać o ich komfort, ale również może znacznie ułatwić wykonywanie czynności związanych z higieną ciała pacjentów. Opiekunowie osób niepełnosprawnych cenią wózkowanny przede wszystkim za to, że umożliwiają one sprawny transport, zmniejszają wysiłek podczas pracy, a także pozwalają dokładnie umyć pacjenta.


materiał zewnętrzny


Komentarze