Obszar zainteresowań laryngologa dziecięcego

Obserwuje się, że coraz więcej dzieci ma potrzebę korzystania z leczenia laryngologicznego. Dzieje się to we wszystkich rejonach Polski.

Kiedy przyda się podnośnik transportowo kąpielowy?

podnośnik transportowo kąpielowy

Opieka nad osobą z niepełnosprawnością może być wymagająca, ale istnieje wiele sposobów, aby ułatwić sobie tę odpowiedzialność. Bardzo ważnym aspektem staje się to, by dostosować otoczenie do potrzeb. Często wystarczy ściągnąć przeszkody, stworzyć bezpieczną przestrzeń, zainstalować uchwyty, poręcze czy rampy, aby ułatwić dostęp do różnych pomieszczeń. W wielu sytuacjach świetnie sprawdza się też podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Takie akcesoria dostępne są w wielu wariantach.

Jak dopasować podnośnik transportowo do potrzeb?

Podnośnik jezdny dla niepełnosprawnych

W wielu domach oraz w specjalistycznych ośrodkach świetnie sprawdza się podnośnik transportowo kąpielowy. To urządzenie stosowane w celu umożliwienia osobom o ograniczonej mobilności wejścia i wyjścia z wanny. Sama konstrukcja ma mechanizmy, które umożliwiają łatwe i bezpieczne przemieszczanie się pomiędzy powierzchnią podłogi a poziomem wody w wannie. Najczęściej podnośnik transportowo kąpielowy jest instalowany na ścianie wanny lub montowane na specjalnym podstawie. Składają się z trzech głównych elementów: siedziska, ramienia podnośnika i panelu kontrolnego. Ważnym elementem jest wykonane z wytrzymałego materiału siedzisko. W tym wypadku świetnie sprawdza się plastik lub tworzywo sztuczne, które jest odporne na wilgoć i łatwe do czyszczenia. Może mieć również podparcie dla pleców i podłokietniki dla dodatkowego komfortu.


Rozwiązania, które ułatwiają przenoszenia pacjenta

Warto zwrócić uwagę, że podnośnik jezdny osobowy czy też modele kąpielowe są wyposażone w panele kontrolne, które ułatwia sterowanie całym elastycznym mechanizmem. Dzięki temu bez wysiłku można całość podnosić i opuszczać, a także przemieszczać go pomiędzy pomieszczeniami. W tym wypadku podnośnik typu żuraw osobowy zapewni bezpieczne miejsce dla osoby starszej, z niepełnosprawnością, wymagającej opieki, a także chronią zdrowie tych wszystkich, którzy zajmują się dorosłymi,

Specjalistyczny podnośnik jezdny osobowy jest przydatnym dodatkiem dla osób starszych, niepełnosprawnych lub z ograniczoną mobilnością, które mają trudności z wchodzeniem i wychodzeniem z wanny oraz przemieszczaniem się. Z zasady to rozwiązanie, które w ogóle umożliwia kąpiel w wannie oraz zachowanie odpowiedniej higieny. A to wpływa na samopoczucie. Warto oczywiście zwrócić uwagę na jakość wykończenia oraz funkcje. Podnośnik dla osób chorych musi być wyposażony w solidne kółka. Jego główną funkcją jest podniesienie osoby niepełnosprawnej z łóżka i bezpośrednie przetransportowanie jej pod prysznic. Jest to niezwykle korzystne, ponieważ minimalizuje trudności związane z ręcznym przenoszeniem chorego lub używaniem wózka inwalidzkiego. Co istotne, podnośniki transportowo kąpielowe można również złożyć i przenieść w bagażniku, jeśli są potrzebne w innym miejscu lub dla innego pacjenta. Sama konstrukcja umożliwia łatwe sterowanie elementami.Materiał zewnętrzny

Komentarze