Osobowość unikająca – co warto o niej wiedzieć?

Zaburzenie osobowości unikającej to stan zdrowia psychicznego charakteryzujący się wszechobecnym wzorcem zahamowań społecznych i nadwrażliwością na negatywną ocenę. Osoby z tym zaburzeniem często doświadczają intensywnego lęku przed odrzuceniem, krytyką lub dezaprobatą, co prowadzi do znacznego upośledzenia w obszarach funkcjonowania społecznego, zawodowego i innych. Co warto wiedzieć o zaburzeniu osobowości unikającej?

Warszawa: implanty zębowe a zdrowie jamy ustnej – jakie korzyści niosą dla zębów?

 

Gdy zaczęto stosować implanty zębowe, nikt nie spodziewał się, że implantologia stanie się jedną z najbardziej rozwojowych dziedzin stomatologii. Obecnie leczenie implantologiczne to najlepszy sposób na odbudowanie różnych rodzajów ubytków w uzębieniu. Co więcej, niesie ze sobą wiele korzyści – poznaj je wszystkie!

Utrata zębów – spory problem zdrowotny

Osoby cierpiące na ubytki zębowe zazwyczaj wstydzą się uśmiechać. Z perspektywy zdrowotnej to jednak najmniejszy problem. Brak nawet jednego zęba niesie ze sobą poważne konsekwencje dla całej jamy ustnej. Dlaczego? Ponieważ zaczyna się efekt domina: kość, na której ząb był osadzony, powoli zanika, a sąsiadujące z nim zęby tracą swoje oparcie – zaczynają się przesuwać i krzywić. To może doprowadzić do chorób dziąseł, rozwoju próchnicy i innych problemów zdrowotnych. Uzupełnienie ubytków zębowych implantami rozwiązuje te problemy i zapobiega schorzeniom. 

Warto przypomnieć, że pod pojęciem implantu stomatologicznego kryje się mała „śrubka”, najczęściej wykonana z tytanu. Wszczepia się ją w kość szczęki lub żuchwy, aby zastąpić utracony korzeń zębowy. Następnie mocuje się odbudowę protetyczną, która ma imitować widoczną część zęba. Sam zabieg nie trwa długo i jest bezbolesny – na wszczepienie implantu dentystycznego w Warszawie można umówić się do kliniki Dental Fraternity.

Implanty dentystyczne – korzyści

Tytan jest materiałem biokompatybilnym, co oznacza, że nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych organizmu. Implant ma również zdolność do osteointegracji. To proces, w trakcie którego tytanowa „śrubka” jest obrastana przez otaczającą ją tkankę kostną. Dzięki temu zapewnia kośćcowi jamy ustnej prawidłowe obciążenie, ponieważ hamuje zanik kości. 

Wszczepienie implantów to nie tylko sposób na przywrócenie pięknego uśmiechu, ale także rozwiązanie problemu wady wymowy. W przypadku większych ubytków w uzębieniu, szczególnie w przedniej części jamy ustnej, język traci swoje naturalne podparcie. Wpływa to negatywnie na poprawne artykułowanie niektórych dźwięków, takich jak t, d, s, z, c, dz, r, n, ś, ź, ć, sz, ż, cz, dż, dź, powodując dyskomfort psychiczny u pacjenta. 

Implant dentystyczny pod względem formy i funkcjonalności jest najbardziej zbliżony do prawdziwego zęba. Dzięki odbudowaniu brakującego uzębienia pacjenci mogą ponownie dokładnie przeżuwać wszystkie rodzaje pokarmów i na nowo cieszyć się smakiem ulubionych potraw. 

Cena implantu w Warszawie – na jakie koszty należy się przygotować? 

Ceny implantów dentystycznych zależą od wielu czynników – w nowoczesnych klinikach, które stosują cyfrową diagnostykę, koszt jednego implantu waha się między 3500 zł a 4000 zł. Oprócz ceny samego implantu należy także wziąć pod uwagę koszt procedury implantologicznej, która obejmuje konsultację implantologiczną, diagnostykę radiologiczną oraz przygotowanie i zamocowanie rekonstrukcji protetycznej. Największy koszt wynosi odtworzenie protetyczne, które może wahać się od 8 000 złotych do nawet 15 000 złotych (a czasami więcej!) – w zależności od ilości implantów, na których rekonstrukcja będzie osadzana. 

O końcowym koszcie leczenia pacjent zostaje poinformowany na jednych z pierwszych wizyt konsultacyjnych. Otrzymuje on kompleksowy kosztorys opracowany na podstawie odpowiedniego planu. Specjalista zapoznaje się z potrzebami i oczekiwaniami danej osoby, następnie diagnozuje problem, by móc zaproponować najlepsze rozwiązanie. 


artykuł sponsorowany


Komentarze