Gdy serce bije zbyt szybko - kołatanie serca

Każdy z nas doświadczył chociaż raz w życiu szybszego bicia serca. Czasami jest to reakcja na stresującą sytuację, intensywny wysiłek fizyczny lub nawet zbyt duża ilość kofeiny. Jednak, gdy kołatanie serca staje się częste, długotrwałe lub towarzyszy mu inne niepokojące objawy, może to wymagać uwagi specjalisty - kardiologa.

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych - kiedy starać się o dofinansowanie?

Podnośnik dla osoby niepełnosprawnej

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych pozwolą na bezproblemowe przemieszczanie osób chorych w domu. Na jakiej zasadzie działają i kiedy można zgłosić się po dofinansowanie? Już odpowiadamy.

Komfort dla chorego i opiekuna

Podnośniki elektryczne zdecydowanie poprawiają komfort życia osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. Odciążają kręgosłup, znacznie zmniejszając ryzyko urazów i zwyrodnień spowodowanych codzienną opieką nad potrzebującym. Podnośnik elektryczny to gwarancja łatwego i bezproblemowego przemieszczania osoby chorej po całym piętrze. Dzięki zdalnemu sterowaniu, transportery zapewniają maksymalny komfort dla opiekuna oraz osoby niepełnosprawnej. Wystarczy zapoznać się z prostym interfejsem pilota, zapiąć pacjenta w uprząż i podnieść do góry. Kąpiel, ubieranie, a także przygotowanie do wyjścia stają się o wiele prostsze.

Podnośniki transportowo-kąpielowe

Konstrukcja podnośników transportowo-kąpielowych pozwala na swobodne podnoszenie pacjenta z wózka lub łóżka. Modele wyposażone w kółka z blokadą, posiadają udźwig nawet do 150 kg. Automatyczny podnośnik działa płynnie na pilota, a zagłówek z zawieszką wykonany jest z szybkoschnącego, przepuszczającego wodę materiału. Podnośnik transportowy do kąpieli wyposażony jest również w przycisk awaryjny.

Do wyboru przy zakupie są trzy wersje nosideł - REGULAR dla większości pacjentów, COMFORT z zagłówkiem i HYGIENIC do stosowania w toalecie. Podnośnik zaprojektowano z myślą o przenoszeniu pacjenta z paraliżem, przy amputacji lub deformacji kończyn, przy zwyrodnieniach stawów, niewydolności krążenia lub starszego wieku. Podnośnikiem powinien sterować opiekun. Osoba niepełnosprawna może być bez wysiłku umyta lub przeniesiona, dzięki sprzętowi najwyższej klasy.


Podnośniki dla osoby niepełnosprawnej

Specjalny podnośnik basenowy

Cały czas na rynek wchodzą nowe udogodnienia dla niepełnosprawnych. Podnośniki basenowe mają na celu bezpieczne przenoszenie osoby niepełnosprawnej prosto z wózka do basenu oraz z powrotem. Często spotyka się je w ośrodkach rehabilitacyjnych oraz kurortach. Basenowy podnośnik pacjenta ma charakter stały, montuje się go do podłoża lub w betonie. Udźwig podnośnika sięga aż 180 kg. Zakup podnośnika powinny rozważyć szczególnie większe ośrodki dla osób niepełnosprawnych.

Podnośniki osobowe do samochodu

Na co dzień część czynności zdecydowanie ułatwiają podnośniki pacjenta. Tak jest w przypadku podnośników samochodowych, które usprawniają transport osoby niepełnosprawnej z wózka inwalidzkiego na fotel pasażera. Proces ten nie wymaga użycia siły, wystarczy przymocować elektryczny podnośnik zaczepem pomiędzy kokpitem a fotelem w samochodzie, a ramię po przeniesieniu pacjenta można łatwo zdemontować i umieścić w bagażniku. Maksymalne obciążenie takiego podnośnika to aż 110 kg.

Wszystkie modele podnośników

Podnośniki sufitowe osobowe wymagają zamontowania szyny na suficie. Stanowią jedno z najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań dla osób niepełnosprawnych i osób starszych. Pozwalają im swobodnie przemieszczać się między łóżkiem a wózkiem, także samodzielnie. Do transportu pacjenta przy zabiegach higienicznych przydają się podnośniki wannowe, które montowane w wannie zapewniają komfort podnoszenia i podtrzymania osoby chorej podczas kąpieli.

Podnośniki dla osób niepełnosprawnych, oprócz basenowych, można nabyć już za 5% wartości. Pozostałe 95% pokrywa dofinansowanie  z PFRON, przyznawane osobie niepełnosprawnej raz na 3 lata, przy okazaniu dokumentacji potwierdzającej chorobę. To ułatwienie w codziennej opiece, które powinno być dostępne dla każdego opiekuna osoby niesprawnej ruchowo.

Komentarze