Jabłka - owocowe skarby

Spotkaliście się z powiedzeniem, że wystarczy jeść jedno jabłko dziennie, a uniknie się wizyty u lekarza? Może nie należy tego rozumieć tak dosłownie, ale w każdym takim powiedzeniu jest trochę prawdy. A to – ma nam zasygnalizować, że jabłka, te kuszące owoce o soczystym miąższu i chrupiącej skórce, to nie tylko przysmak, ale także prawdziwe źródło zdrowia. Od dawna cieszą się popularnością na całym świecie, a ich korzyści zdrowotne są niezaprzeczalne.  Jabłkowa historia i parę ciekawostek Pewnie wypadałoby zacząć od historii Adama i Ewy, ale nie mamy żadnych dowodów, że to było jabłko, chyba wyżej w rankingu rajskich owoców plasuje się granat.  Gdy myślimy o jabłkach, mamy wrażenie, że one są od zawsze. A nie są! W Polsce historia ich uprawy to zaledwie ok. 1000 lat. Niby dużo, ale wziąwszy pod uwagę, że na terenach obecnej Turcji najstarsze dowody na dziko rosnące jabłonie pochodzą sprzed 8500 lat, to ten tysiąc – to nie tak wiele. Uprawiać jabłonie rozpoczęto nieco później (jakieś 2

Na czym polega umawianie na wizytę online?

na biurku leży laptop, telefon i jabłko

Wizyta online jest formą konsultacji lekarskiej, z której pacjent może skorzystać zdalnie, bez wychodzenia z domu. Zdalne porady lekarskie umożliwiają konsultacje z odpowiednim pracownikiem medycznym, skonsultowanie niepokojących objawów, złego samopoczucia, omówienie wyników badań, uzyskanie porady medycznej, wystawienie e-recepty, a nawet otrzymanie e-zwolnienia. Wizyty online zdecydowanie przyśpieszają możliwość spotkania z lekarzem, w większości przypadków umożliwiają postawienie szybkiej diagnozy oraz doskonale sprawdzają się w przypadku kontynuacji leczenia. Konsultacja online ma charakter wizyty lekarskiej, bo obejmuje postawienie diagnozy, przepisanie właściwych leków oraz udzielenie zaleceń odnośnie do dalszego leczenia. Lekarz po wnikliwym wywiadzie i analizie dokumentacji medycznej ustala przebieg leczenia, w razie potrzeby kieruje pacjenta do właściwego specjalisty, wystawia e-receptę czy e-zwolnienie.

Jak korzystać z wizyty online?

Zdalną konsultację medyczną, bez wychodzenia z domu, można umówić w formie telekonsultacji za pomocą telefonu lub wideoporady z wykorzystaniem komputera wyposażonego w kamerkę i mikrofon. Przygotowując się do wizyty, pacjent powinien przemyśleć swoje problemy zdrowotne, a najlepiej spisać objawy i odczucia, przygotować wyniki badań i konsultacji lekarskich oraz zapisać pytania do lekarza. Wizyty online ze względu na wygodę pacjenta i możliwość uzyskania szybkiej porady zyskują coraz większą popularność w profilaktyce i leczeniu różnego rodzaju dolegliwości. Szybką pomoc online można otrzymać również w przypadku wielu schorzeń ortopedycznych. W razie problemów z bolącym łokciem, kolanem, biodrem lub kręgosłupem można skorzystać ze zdalnej pomocy ortopedy, lub neurochirurga. Telekonsultacja ortopedyczna i neurochirurgiczna umożliwia postawienie szybkiej diagnozy, zaproponowanie odpowiedniego leczenia farmakologicznego, lub skierowanie pacjenta na badania obrazowe, właściwy zabieg lub rehabilitację. Wizyta online odbywa się przez połączenie telefoniczne lub za pośrednictwem aplikacji Skype, lub WhatsApp.

Dowiedz się więcej: https://carolina.pl/aktualnosci/pomoc-ortopedyczna-online-i-na-miejscu/

Telekonsultacje i wideoporady z zakresu ortopedii 

Klinika Carolina Medical Center w Gdańsku i w Warszawie specjalizująca się w ortopedii, chirurgii kręgosłupa, rehabilitacji i medycynie sportowej oferuje szeroki zakres telekonsultacji i wideo porad w zakresie swojej specjalizacji. Oprócz telekonsultacji ortopedycznych i neurochirurgicznych pacjenci mogą skorzystać z samodzielnych rehabilitacji wykonywanych w warunkach domowych pod kierunkiem doświadczonych terapeutów. Rehabilitacja online skierowana jest głównie do osób po urazach narządów ruchu, w leczeniu bólu kręgosłupa i w leczeniu zachowawczym. Zajęcia prowadzone są przez Skype lub za pomocą rozmowy telefonicznej. Dla osób aktywnych, szczególnie po urazie, kontuzji lub zabiegu operacyjnym pomocą w powrocie do pełnej kondycji, mogą być treningi online prowadzone przez trenerów przygotowania motorycznego. Treningi online są doskonałą motywacją do pracy nad kondycją w zaciszu domowym dla osób, które chcą szybko wrócić do pełnej aktywności po urazie lub kontuzji. Treningi są prowadzone za pośrednictwem aplikacji Skype.

Komentarze