Osobowość unikająca – co warto o niej wiedzieć?

Zaburzenie osobowości unikającej to stan zdrowia psychicznego charakteryzujący się wszechobecnym wzorcem zahamowań społecznych i nadwrażliwością na negatywną ocenę. Osoby z tym zaburzeniem często doświadczają intensywnego lęku przed odrzuceniem, krytyką lub dezaprobatą, co prowadzi do znacznego upośledzenia w obszarach funkcjonowania społecznego, zawodowego i innych. Co warto wiedzieć o zaburzeniu osobowości unikającej?

Schodołaz Vimec t09 dla osób niepełnosprawnych

jak funkcjonuje schodołaz - pokaz


Dotąd transport osób niepełnosprawnych poruszających się jedynie przy użyciu wózków inwalidzkich był trudny w przypadku konieczności wejścia na wyższe piętra budynków. Starsze kamienice z reguły nie są wyposażone w windy. W związku z tym dla osób niepełnosprawnych powstawały bariery architektoniczne, które były niezwykle trudne do przejścia.

Jednak powstał schodołaz gąsienicowy Vimec t09 przystosowany do większości wózków inwalidzkich. Zapewniające przyczepność gąsienice wykonane z gumy odpornej na ścieranie oraz o wysokim współczynniku tarcia sprawiają, że schodołaz gąsienicowy Vimec t09 sprawdza się doskonale.

Schodołaz gąsienicowy Vimec - nowoczesne urządzenie ułatwiające życie niepełnosprawnym

Schodołaz gąsienicowy Vimec t09 jest przeznaczony do pokonywania schodów przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Maksymalny udźwig 130 kg pozwala na transport po schodach z osobą niepełnosprawną, która ma dodatkowo problem z nadwagą.

Sama waga urządzenia nie jest bardzo duża. Omawiany schodołaz gąsienicowy waży zaledwie 47 kg. To chyba dwa ważniejsze zagadnienia jeśli chodzi o dane techniczne. Udźwig 130 kg jaki oferuje schodołaz gąsienicowy Vimec t to jedno z kryteriów decydujących o częstym wyborze tego modelu.

Obsługa urządzenia jest niezwykle intuicyjna i poradzi z nią sobie każdy. Od jakiegoś czasu nie pozostawiające śladów schodołazy pojawiają się budynkach użyteczności publicznej. Można jednak zakupić schodołaz do swojego użytku. Darmowe prezentacje obrazujące pokonywanie barier architektonicznych mogą jeszcze bardziej skłaniać do zakupu.

Wskaźnik nachylenia schodów ułatwi transport

Schodołaz Vimec T posiada przydatne dodatki. Koniecznie wspomnieć trzeba o wskaźniku obrazującym kąt nachylenia urządzenia. Dodatkowo zadbano o to, aby schodołazy te wyposażone były w pasy bezpieczeństwa, które dodadzą pewności siebie przy przewożeniu osoby niepełnosprawnej.

Schodołazy takie jak Vimec t09 wykonane są z najwyższej jakości materiałów. W transporterze znajdują się gąsienice z solidnej, twardej gumy, które łatwo będą przylegały do powierzchni schodów. Ładowarka elektroniczna wbudowana zasilana jest z prądu sieciowego.

Proces ładowania jest bardzo krótki i na jednym naładowaniu urządzenie może pokonać aż do 25 pięter. Jeśli zaś chodzi o prędkość z jaką porusza się schodołaz to łatwo można to zobrazować w czasie i pokonywanej odległości. W przypadku wspomnianego modelu jest to 5 m/min. Nie jest to oczywiście zawrotna prędkość, ale nie o to w tym chodzi. Taka prędkość pozwala na efektywny transport, łatwe manewrowanie urządzeniem i reagowanie w razie konieczności.

W zestawie z urządzeniem otrzymamy oczywiście instrukcję obsługi. Zachęcamy do sprawdzenia zapisków znajdujących się w niej, zanim jeszcze przystąpimy do używania naszego urządzenia.

Możliwość uzyskania dofinansowania

Schodołaz to urządzenie, które przeznaczone jest do pokonywania barier architektonicznych w budynkach, które nie przeszły pozytywnie odbioru budowlanego pod kątem użyteczności dla osób niepełnosprawnych. Obecnie przewiduje się nawet 95-procentowe dofinansowanie związane z zakupem omawianego tutaj urządzenia. Projekt związany jest z likwidowaniem barier architektonicznych, których niestety wciąż jest wiele w różnych budynkach.

Zastosowanie nowoczesnych schodołazów

Omawiane tutaj urządzenia sprawdzają się w wielu obiektach użyteczności publicznej, w szkołach, prywatnych domach czy większych blokach mieszkalnych. Nowoczesne obiekty piętrowe często posiadają już windy. Jednak mieszkając w obiektach, które wind nie posiadają osoby niepełnosprawne mogą mieć znaczne problemy z transportem. Producent schodołazów właśnie o takich osobach pomyślał. Warto być na bieżąco z nowinkami technicznymi, ponieważ stale pojawiają się nowe udogodnienia i nowe urządzenia mające na celu ułatwienie życia osobom na wózkach inwalidzkich.


Komentarze