Tradycja święcenia bukietów z ziół w święto Matki Boskiej Zielnej

Bukiecik z kłosów zbóż, ziół, kwiatów, owoców przynoszony do kościoła w celu poświęcenia dnia 15 sierpnia. Jaką historię ma ten zwyczaj? I dlaczego święto Wniebowzięcia Matki Boskiej znamy jako święto Matki Boskiej Zielnej? W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny obchodzone jest od 1950 r. kiedy to papież Pius XII ogłosił dogmat  wiary katolickiej, który mówi że Matka Jezusa Chrystusa, Maryja wraz z ciałem została wzięta do nieba. Jednak kult wniebowzięcia Maryi datuje się już na V wiek n.e. Święto to nazywane jest także świętem Matki Boskiej Zielnej. Najprawdopodobniej wzięło się to z legendy głoszącej, że po otwarciu grobu Maryi nie było w nim jej ciała, a jedynie kwiaty. Już od X wieku istnieje zwyczaj  święcenia ziół, owoców, zbóż i innych roślin, których o tej porze roku jest największa obfitość. Ludzie czuli sytość, wiedzieli, że dzięki plonom przetrwają kolejny rok, chcieli wyrazić swoją wdzięczność i radość. Do dzisiaj

Apteka internetowa – 3 rzeczy, które musisz wiedziećApteka internetowa to wygodna alternatywa dla stacjonarnych aptek. Zrobimy tu zakupy szybko i dyskretnie, a często taniej niż w aptece za rogiem. Dlaczego jeszcze warto z niej korzystać?

 

  1. Dlaczego apteka internetowa to dobry wybór?

  2. Co kupimy w aptece internetowej?

  3. Jakie produkty warto kupić w aptece internetowej?

 

Zakupy przez internet cieszą się ogromną popularnością i wciąż poszerzamy listę produktów, które wolimy kupować w ten sposób. Również do aptek internetowych zaglądamy coraz chętniej, bo oszczędzamy w ten sposób nie tylko pieniądze, ale i czas, który do tej pory marnowaliśmy w kolejkach.

 

Dlaczego apteka internetowa to dobry wybór?

 

Brak kolejek, niższe ceny – apteki internetowe zachęcają nas swoją ofertą i sprawiają, że wybieramy je zamiast aptek położonych blisko domu. Jednak korzyści są dużo większe. Przede wszystkim mamy możliwość zapoznania się ze składem produktów, które chcemy kupić. W aptece stacjonarnej taka szansa jest ograniczona. Farmaceuta raczej nie będzie studiował z nami szczegółowo składu każdego produktu. Co prawda wiele aptek zaczyna przypominać supermarkety, bo część produktów umieszczonych jest na regałach, które są udostępnione dla klientów. Jednak dotyczy to tylko części towaru, niekoniecznie tego, na którym nam zależy. Poza tym nie każda apteka oferuje taką możliwość, więc nie wszyscy mają taką w pobliżu. Apteka internetowa nie ma też ram czasowych, w których można robić zakupy, więc możemy kupować nawet w środku nocy. Bardzo szeroki wybór produktów sprawia, że każdy z łatwością znajdzie te, które spełnią jego oczekiwania. Nie ma już potrzeby biegania po wszystkich okolicznych aptekach w celu kupienia ulubionego suplementu, który akurat nigdzie nie jest dostępny.

 

Co kupimy w aptece internetowej?

 

Wybór produktów w aptece internetowej jest bardzo duży. Znajdziemy tu leki bez recepty, kosmetyki, suplementy diety, mleko modyfikowane, sprzęt medyczny, zdrową żywność, artykuły higieniczne oraz opatrunkowe, a także wiele innych akcesoriów. Znajdują się tu również dermokosmetyki wielu uznanych marek oraz szereg produktów do pielęgnacji niemowląt oraz wyprawka dla mamy i noworodka. Bez problemu dostaniemy produkty dla osób prowadzących zdrowy tryb życia i suplementy przeznaczone specjalnie dla sportowców. W ofercie są również leki na potencję bez recepty. Podczas zakupów w aptece internetowej często możemy trafić na promocje, dzięki którym mamy możliwość zakupu ulubionych produktów w promocyjnych cenach. Wszystko czego potrzebujesz, kupisz w aptece internetowej https://www.nowafarmacja.pl/.


Jakie produkty warto kupić w aptece internetowej?

 

Możliwość spokojnego zapoznania się z ofertą to duży plus apteki internetowej. Dlatego warto kupować tu wszystkie produkty, w przypadku których kluczowy jest dla nas ich skład. Z łatwością zapoznamy się też z właściwościami produktów, dzięki czemu porównamy je i wybierzemy najlepszy dla siebie. Apteka internetowa to też idealny adres dla kobiet w ciąży, które kompletują wyprawkę dla dziecka. Kosmetyki, butelki, artykuły higieniczne – kupisz wszystko, czego potrzebujesz bez wychodzenia z domu. Przyszła matka znajdzie tu też potrzebne akcesoria ciążowe i poporodowe dla siebie. Duży wybór kosmetyków i suplementów dla kobiet w ciąży, pozwoli zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne. Również osoby, dla których ważne jest zdrowe odżywianie powinny odwiedzić aptekę internetową. Można tu dostać oleje, miody, zioła i wiele innych produktów, które nie zawsze dostaniemy w najbliższym sklepie. Należy pamiętać, że zgodnie z polskim prawem w aptece internetowej można kupić tylko wyroby medyczne dostępne bez recepty.

Komentarze