Zdrowie z pól, łąk i lasów - podbiał pospolity

Podbiał ( tussilago farfara ) z pewnością wszyscy widzieliśmy, nie zawsze rozpoznajemy, może mylić się z mniszkiem lekarskim. Ale jak już nauczymy się odróżniać oba gatunki, to widać różnice z daleka i  łączy je tylko żółty kolor kwiatów. Jak wiele ziół ma swoje nazwy lokalne, np. końskie kopyto, ośla stopa, boże liczko. Tussilago pochodzi od łacińskich słów : tussis - kaszel i ago, agere - pędzić, gonić. Sama nazwa więc już wskazuje, jakie ma właściwości. A właściwości podbiału były znane już w bardzo dawnych czasach, bo mówili o nim  Hipokrates, Dioskorydes, Pliniusz i Galen - jako leku na choroby układu oddechowego. Z podbiału wdychano dym palonych liści, także robiono inhalacje z wywaru. Stosowano też na choroby skórne - stosowano wtedy sok ze świeżego ziela. Podbiał rośnie w całej Europie, ale tez spotykamy go na innych kontynentach. W Polsce też znany jest wszędzie, a lubi miejsca gliniaste, wapienne, często widuje się go tam, gdzie trwają jakieś prace budowlane - lubi różne żw

Dlaczego apteka internetowa to najlepszy wybór, jeżeli potrzebujesz leków?

apteka-internetowa-to-najlepszy-wyborO ile zdecydowana większość osób nie widzi przeciwwskazań do tego, aby zamówić przez internet buty, ubrania, książki lub inne produkty, to wciąż niektórzy klienci wstrzymują się z zamówieniem leków. Czy jednak takie podejście rzeczywiście ma sens?

  1. Możliwość skorzystania z atrakcyjnych cen leków
  2. Zróżnicowana oferta preparatów
  3. Krótkie terminy dostaw 
Okazuje się, że nie. Jeżeli więc dotychczas nie korzystałeś z aptek internetowych, to poniżej znajdziesz kilka istotnych argumentów przemawiających za tym, aby zmienić swoje podejście do takich zakupów.


Możliwość skorzystania z atrakcyjnych cen leków

Wystarczy, że chociaż na chwilę zajrzysz na stronę apteki internetowej, a od razu zauważysz różnicę w porównaniu z kupowaniem leków w tradycyjnym punkcie. Chodzi o możliwość przeglądania i porównywania cen różnych produktów bez potrzeby angażowania pracownika apteki i ciągłe proszenie go o sprawdzenie jakiegoś leku. W aptece internetowej to ty decydujesz, ile czasu poświęcisz na zakupy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyś porównał ceny i skład nawet kilkunastu różnych leków i dopiero wtedy podjął ostateczną decyzję o zakupie. Dodatkowo takie apteki jak Wapteka regularnie przygotowują promocje dla klientów, dzięki czemu możesz znaleźć leki po dużo niższych cenach niż te, w których można je kupić standardowo.


Zróżnicowana oferta preparatów

Apteki oferujące swoje produkty przez internet nie muszą się się liczyć z ograniczeniem miejsca dostępnego na prezentowanie produktów, co ma miejsce w stacjonarnych punktach z lekami. Tym samym oferta jest dużo bardziej zróżnicowana, dzięki czemu możesz znaleźć dokładnie taki preparat, jakiego potrzebujesz. Nie będziesz więc musiał jeździć od jednej apteki do drugiej w poszukiwaniu leku, bo sprzedawca po prostu wyśle paczkę na podany przez ciebie adres.


Krótkie terminy dostaw

Niezależnie od tego, czy zamawiasz pojedynczy preparat, czy też zapas witamin i leków na cały rok, apteka internetowa błyskawicznie realizuje twoje zamówienie. Tym samym oprócz tego, że oszczędzisz pieniądze na niższych cenach leków, to dodatkowo zrobisz zakupy leków bez potrzeby wychodzenia z domu. Obejmuje to towary ze wszystkich kategorii produktów dostępnych w aptece, na które składają się uroda (między innymi kosmetyki do pielęgnacji), zdrowie, mama i dziecko, sprzęt medyczny oraz artykuły higieniczne. Więcej informacji o ofercie znajdziesz na stronie apteki oraz przy każdym z produktów, gdyż są one szczegółowo opisane. Zamówienia możesz również odebrać osobiście w pobliskiej aptece.