Tradycja święcenia bukietów z ziół w święto Matki Boskiej Zielnej

Bukiecik z kłosów zbóż, ziół, kwiatów, owoców przynoszony do kościoła w celu poświęcenia dnia 15 sierpnia. Jaką historię ma ten zwyczaj? I dlaczego święto Wniebowzięcia Matki Boskiej znamy jako święto Matki Boskiej Zielnej? W sierpniu każdy kwiat woła – zanieś mnie do kościoła Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny obchodzone jest od 1950 r. kiedy to papież Pius XII ogłosił dogmat  wiary katolickiej, który mówi że Matka Jezusa Chrystusa, Maryja wraz z ciałem została wzięta do nieba. Jednak kult wniebowzięcia Maryi datuje się już na V wiek n.e. Święto to nazywane jest także świętem Matki Boskiej Zielnej. Najprawdopodobniej wzięło się to z legendy głoszącej, że po otwarciu grobu Maryi nie było w nim jej ciała, a jedynie kwiaty. Już od X wieku istnieje zwyczaj  święcenia ziół, owoców, zbóż i innych roślin, których o tej porze roku jest największa obfitość. Ludzie czuli sytość, wiedzieli, że dzięki plonom przetrwają kolejny rok, chcieli wyrazić swoją wdzięczność i radość. Do dzisiaj

Dlaczego apteka internetowa to najlepszy wybór, jeżeli potrzebujesz leków?

apteka-internetowa-to-najlepszy-wyborO ile zdecydowana większość osób nie widzi przeciwwskazań do tego, aby zamówić przez internet buty, ubrania, książki lub inne produkty, to wciąż niektórzy klienci wstrzymują się z zamówieniem leków. Czy jednak takie podejście rzeczywiście ma sens?

  1. Możliwość skorzystania z atrakcyjnych cen leków
  2. Zróżnicowana oferta preparatów
  3. Krótkie terminy dostaw 
Okazuje się, że nie. Jeżeli więc dotychczas nie korzystałeś z aptek internetowych, to poniżej znajdziesz kilka istotnych argumentów przemawiających za tym, aby zmienić swoje podejście do takich zakupów.


Możliwość skorzystania z atrakcyjnych cen leków

Wystarczy, że chociaż na chwilę zajrzysz na stronę apteki internetowej, a od razu zauważysz różnicę w porównaniu z kupowaniem leków w tradycyjnym punkcie. Chodzi o możliwość przeglądania i porównywania cen różnych produktów bez potrzeby angażowania pracownika apteki i ciągłe proszenie go o sprawdzenie jakiegoś leku. W aptece internetowej to ty decydujesz, ile czasu poświęcisz na zakupy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyś porównał ceny i skład nawet kilkunastu różnych leków i dopiero wtedy podjął ostateczną decyzję o zakupie. Dodatkowo takie apteki jak Wapteka regularnie przygotowują promocje dla klientów, dzięki czemu możesz znaleźć leki po dużo niższych cenach niż te, w których można je kupić standardowo.


Zróżnicowana oferta preparatów

Apteki oferujące swoje produkty przez internet nie muszą się się liczyć z ograniczeniem miejsca dostępnego na prezentowanie produktów, co ma miejsce w stacjonarnych punktach z lekami. Tym samym oferta jest dużo bardziej zróżnicowana, dzięki czemu możesz znaleźć dokładnie taki preparat, jakiego potrzebujesz. Nie będziesz więc musiał jeździć od jednej apteki do drugiej w poszukiwaniu leku, bo sprzedawca po prostu wyśle paczkę na podany przez ciebie adres.


Krótkie terminy dostaw

Niezależnie od tego, czy zamawiasz pojedynczy preparat, czy też zapas witamin i leków na cały rok, apteka internetowa błyskawicznie realizuje twoje zamówienie. Tym samym oprócz tego, że oszczędzisz pieniądze na niższych cenach leków, to dodatkowo zrobisz zakupy leków bez potrzeby wychodzenia z domu. Obejmuje to towary ze wszystkich kategorii produktów dostępnych w aptece, na które składają się uroda (między innymi kosmetyki do pielęgnacji), zdrowie, mama i dziecko, sprzęt medyczny oraz artykuły higieniczne. Więcej informacji o ofercie znajdziesz na stronie apteki oraz przy każdym z produktów, gdyż są one szczegółowo opisane. Zamówienia możesz również odebrać osobiście w pobliskiej aptece.