Zdrowie z pól, łąk i lasów - brzoza

Dzisiaj święto Bożego Ciała. Przez miasta przeszły procesje, zatrzymując się przy każdym z czterech ołtarzy przystrojonych drzewkami brzozy. Wierni odłamywali gałązki: jedni malutkie, inni - całe wielkie gałęzie. Zawsze jest przy tym trochę zamieszania. Bo ludzie jak to ludzie - nie patrzą: trzeba zdobyć, zapolować i zanieść do domu. Po co ta brzoza? Brzozy w naszej kulturze mają od dawna symboliczne znaczenie. Wierzono, że brzozowe gałązki mają moc uzdrawiania, co w pewnym sensie jest prawdą, bo brzoza działa leczniczo. Miały też ochraniać domostwa przed burzą, gradem, złymi duchami, zapewniać urodzaj. Takie gałązki wkładano za wiszące na ścianach obrazy o treści religijnej ale też przystrajano stajnie i obory. Potem palono razem z palmami z Niedzieli Palmowej. Gałązki wtykano w ziemię na polach, aby dobrze obrodziła. W czerwcu aktywne były czarownice i to właśnie przed ich czarami brzoza miała chronić. Ale też te czarownice latały na brzozowych miotłach! Kiedyś istniała tradycja pośw

Poradnia psychologiczna - 3 sytuacje, w których warto się udać na konsultację do psychologa


Jak poradnie psychologiczne pomagają utrzymać pracę?


Jednym z obowiązków dorosłego człowieka jest praca zarobkowa, która pozwala opłacić rachunki i zabezpieczyć spełnienie podstawowych potrzeb życiowych. W obliczu dynamicznych zmian na rynku pracy, brak utrzymania zatrudnienia staje się nagminnym problemem, który wbrew pozorom jest bardziej powszechny w dużych miastach, niż na terenach wiejskich.
Praca z psychologiem w gabinecie psychologicznym w Poznaniu skutkuje znalezieniem przyczyn problemu i podjęciem prób jego zniwelowania. Szybkie tempo życia, coraz większe potrzeby konsumpcyjne i zanik więzi międzyludzkich sprawiają, że duża grupa ludzi przestaje sobie radzić ze swoimi uczuciami, emocjami i stresem. Pojawia się długotrwałe obniżenie nastroju i rośnie ryzyko wystąpienia zachowań autodestrukcyjnych. Kilka lat temu zaczęto doceniać pomoc, jaką świadczy specjalistyczna poradnia psychologiczna, a wizyty w niej przestały być powodem do wstydu.

  1. Psycholog pomoże poradzić sobie ze stresem
  2. Poradnia psychologiczna remedium na traumę
  3. Jak poradnie psychologiczne pomagają utrzymać pracę?


Poradnia psychologiczna to miejsce, które skupia specjalistów z dziedziny psychologii, pracujących w różnych nurtach naukowych. Inaczej do problemu jednego pacjenta podejdzie psycholog hołdujący zasadom psychologii poznawczo-behawioralnej, a inaczej psycholog, który pracuje w nurcie psychodynamicznym. Czasami poradnie psychologiczne specjalizują się w leczeniu konkretnych zaburzeń, np. nerwic, depresji lub fobii. Jednak niezależnie od wybranego nurtu terapeutycznego, w którym pracuje psycholog, warto udać się do niego w kilku życiowych sytuacjach.

Psycholog pomoże poradzić sobie ze stresem


Stres powoli staje się chorobą cywilizacyjną. Coraz więcej ludzi ma problem z poradzeniem sobie z ciągłym napięciem w pracy i w domu. Tymczasem skuteczne funkcjonowanie w sytuacjach stresogennych jest kluczem do uzyskania komfortu psychicznego i "normalnego"życia. Gabinet psychologiczny Poznań pomaga swoim klientom radzić sobie ze stresem w konstruktywny sposób, który nie generuje kolejnych problemów o podłożu psychologicznym.

Poradnia psychologiczna remedium na traumę


W życiu człowieka czasami zdarzają się sytuacje, które pozostawiają trwały ślad w psychice w postaci traumy. Poradzenie sobie z nią bez wsparcia profesjonalisty jest bardzo trudne, a w wielu wypadkach niemożliwe. Poradnia psychologiczna zajmuje się m.in. leczeniem traumy po stracie małżonka lub po wypadku samochodowym, a także urazów psychicznych u ofiar przestępstw.