Zdrowie z pól, łąk i lasów - brzoza

Dzisiaj święto Bożego Ciała. Przez miasta przeszły procesje, zatrzymując się przy każdym z czterech ołtarzy przystrojonych drzewkami brzozy. Wierni odłamywali gałązki: jedni malutkie, inni - całe wielkie gałęzie. Zawsze jest przy tym trochę zamieszania. Bo ludzie jak to ludzie - nie patrzą: trzeba zdobyć, zapolować i zanieść do domu. Po co ta brzoza? Brzozy w naszej kulturze mają od dawna symboliczne znaczenie. Wierzono, że brzozowe gałązki mają moc uzdrawiania, co w pewnym sensie jest prawdą, bo brzoza działa leczniczo. Miały też ochraniać domostwa przed burzą, gradem, złymi duchami, zapewniać urodzaj. Takie gałązki wkładano za wiszące na ścianach obrazy o treści religijnej ale też przystrajano stajnie i obory. Potem palono razem z palmami z Niedzieli Palmowej. Gałązki wtykano w ziemię na polach, aby dobrze obrodziła. W czerwcu aktywne były czarownice i to właśnie przed ich czarami brzoza miała chronić. Ale też te czarownice latały na brzozowych miotłach! Kiedyś istniała tradycja pośw

Czym jest szczoteczka sonicznaPrawidłowa higiena jamy ustnej jest podstawą do tego, aby nasze zęby były piękne i zdrowe. Ogromna ilość osób wybiera szczoteczki rotacyjne, które są relatywnie tanie, a jednocześnie proste i przyjemne w obsłudze. Trendy powoli się zmieniają - szczoteczki soniczne to nowatorskie rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pragną zainwestować gotówkę raz, a dobrze. 

Unikatowy kształt

Szczotka soniczna na pierwszy rzut oka może prezentować się niczym połączenie tradycyjnej i rotacyjnej szczotki. Jej główka jest nieco wydłużona, co daje sporą powierzchnię czyszczącą. W przypadku modeli rotacyjnych główka jest zwykle okrągła i niewielka.
Jeśli chodzi o ruch wykonywany podczas czyszczenia zębów, to jest on wymiatający. To właśnie dlatego eksperci uważają, że szczoteczki soniczne są o wiele skuteczniejsze, niż rotacyjne. Pomimo sporej główki z łatwością możemy dotrzeć do miejsc trudno dostępnych np. znajdujących się w okolicy zębów mądrości. Ponadto dokładnie, a zarazem szybko oczyścimy linię dziąseł. Efektywność czyszczenia kilkakrotnie przekracza rezultaty osiągnięte podczas mycia zębów zwykłą szczoteczką.

Wyjątkowe działanie

Szczoteczka soniczna wykonuje kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę (w standardowych modelach jest to 30 - 50 tys.). Dla porównania wysokiej klasy szczoteczka rotacyjna zapewnia około 8-9 tys. ruchów na minutę. Różnica jest kolosalna, co bezpośrednio przekłada się na lepszą higienę jamy ustnej.
Ruchy wymiatające nie tylko skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia zgromadzone w ciągu dnia, ale również osad. Zmniejsza to ryzyko rozwoju próchnicy. Modele soniczne wytwarzają fale dźwiękowe, które przenikają do pasty. To właśnie wibracje sprawiają, że zamienia się ona w gaz wchodzący w reakcję z wodą oraz śliną. Mikro-bąbelki docierają w miejsca ciężko dostępne, których nie wyczyścilibyśmy za pomocą zwykłej lub rotacyjnej szczoteczki. Warto wspomnieć, że modele soniczne mogą być stosowane przez osoby, które noszą stały aparat ortodontyczny. Ponadto warto zwrócić uwagę na markę, szczoteczki soniczne Seysso należą obecnie do jednych z najbardziej popularnych i najlepszych dostępnych na rynku.

Szczoteczka soniczna kontra elektryczna


Szczoteczki soniczne często są mylone ze szczoteczkami elektrycznymi, ponieważ mają bardzo zbliżoną budowę korpusu. Jednak tutaj podobieństwa się kończą. Szczoteczki elektryczne to takie, które wykorzystują ruch rotacyjny, czyli po prostu obracają się podczas czyszczenia zębów. Szczoteczki soniczne z kolei pracują w inny sposób. Głowice generują drgania dźwiękowe wprawiające włosie w ruch. Dzięki temu możliwe jest dokładniejsze usunięcie płytki nazębnej i uporczywych osadów. Ponadto natężenie drgać sprzyja powstawaniu milionów mikropęcherzyków powietrza, których zadaniem jest penetracja i oczyszczenie trudno dostępnych miejsc. Wszystko to sprawia, że szczoteczki soniczne dużo dokładniej czyszczą zęby i są dobrym wyborem dla osób, które zmagają się z próchnicą. Dlatego też, warto wybrać szczoteczkę, która będzie najbardziej odpowiadać potrzebom naszych zębów.