Analiza pierwiastkowa włosa - co warto wiedzieć?

Badanie pierwiastkowe włosa jest reklamowane jako niezawodna metoda identyfikacji różnych chorób, niedoborów, nadmiarów pierwiastków oraz zatrucia metalami ciężkimi lub ksenobiotykami. Twierdzi się, że po przeprowadzeniu takiej analizy możliwe jest dostosowanie odpowiednich suplementów i innych często alternatywnych metod leczenia, które prowadzą do uzdrowienia pacjenta. Warto zatem bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu oraz związanych z nim kontrowersjom.

Blogi, które warto poznać #3 Chadonistka

Ten blog warto poznać - Chadonistka

Często demonizujemy choroby psychiczne. Myślę, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile chorujących osób żyje wśród nas. Żyje normalnie. Raz na wozie, raz pod wozem - jak każdy. Autorka bloga, który polecam w tym wpisie, ma odwagę powiedzieć: "Jest osobą chorującą psychicznie". Pisze wprost o tym, o czym inni nieraz boją się wspomnieć. Warto zapoznać się z jej blogiem. Po pierwsze dlatego, że jest ciekawy. A przede wszystkim dlatego, że dzięki Chadonistce zrozumiemy, że ludzie z chorobami psychicznymi, a zwłaszcza z chorobą dwubiegunową afektywną są tak samo wartościowymi członkami społeczeństwa, jak każdy człowiek. Ich życie - to nie tylko walka z chorobą, ale radości, smutki, przyjemności i niepowodzenia, które przeżywa każdy.

Jestem osobą chorującą psychicznie. Konkretnie - mam Chorobę Afektywną Dwubiegunową. Piszę o tym bloga, ale nie ukrywam, ze nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, żadnym profesjonalistą, nie mam kierunkowego wykształcenia - nie jestem ani lekarzem, ani psychologiem, ani żadnym terapeutą, nie pracuję zawodowo na żadnym oddziale, itd.źródło: www. chadonistka.pl

Na blogu przeczytamy nie tylko o samej chorobie. Może szukacie ciekawego filmu? Albo ciekawych wpisów z blogów? (Tu się pochwalę, że i mój wpis o depresji znalazł się w tym zestawieniu ciekawych linków - poczułam dumę!). A może w swoim otoczeniu, w rodzinie mamy osobę chorującą na ChAD i nie wiemy, jak pomóc? Zresztą oddam głos samej Autorce, opowie najlepiej o czym pisze:

Mój blog porusza tematykę Choroby Afektywnej Dwubiegunowej. Piszę na nim ze swojej perspektywy, osoby chorującej. Nie myśl jednak, że jest pisany w formie pamiętnika! Dzielę się tym, czego się nauczyłam w trakcie chorowanie i co wiem, o zaburzeniu, jakim jest Choroba Afektywna Dwubiegunowa. Czasami poruszam też temat depresji (wpis o tym, czy warto leczyć lekką depresję). A czasami tematy bardziej ogólne. Ostatnio napisałam notki odczarowujące leki psychotropowe. Zaczęłam pisać bloga, bo chciałam pokazać, że z ChADem, z chorobami psychicznymi też można normalnie żyć. Stąd tytuł: Jak żyć z ChADem i nie zwariować. Chciałam też pokazać, że niekoniecznie jest tak, że życie każdego chorującego kręci się wokół choroby. Stąd na blogu pojawiają się recenzje filmów, które aktualnie oglądam. Próbuje też wprowadzić w życie projekt oglądania filmów z Chorobą Afektywną Dwubiegunową w tle. Kolejnym powodem, dla którego zaczęłam pisać bloga jest potrzeba oswojenia chorób psychicznych i tematyki zdrowia psychicznego. Adres bloga >>

Ten wpis polecam nie tylko osobom chorującym. Powiedziałabym, że są to dobre rady dla wszystkich. Proste rady, które ułatwiają życie każdemu. A życie trzeba sobie ułatwiać, bo po co utrudniać? 😃

Wklejam link do wpisu co można doradzić osobie chorującej 10 dobrych rad na ChAD Myślę, że to poniekąd wpis uniwersalny - rady są dobre niekoniecznie tylko dla chorujących na ChAD, można je zaproponować i innym chorującym, a także osobom zdrowym.


źródło: www. chadonistka.pl


Wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować u mnie swój blog poświęcony zdrowiu zapraszam do wypełnienia krótkiej ANKIETY.