Obszar zainteresowań laryngologa dziecięcego

Obserwuje się, że coraz więcej dzieci ma potrzebę korzystania z leczenia laryngologicznego. Dzieje się to we wszystkich rejonach Polski.

Blogi, które warto poznać #3 Chadonistka

Ten blog warto poznać - Chadonistka

Często demonizujemy choroby psychiczne. Myślę, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile chorujących osób żyje wśród nas. Żyje normalnie. Raz na wozie, raz pod wozem - jak każdy. Autorka bloga, który polecam w tym wpisie, ma odwagę powiedzieć: "Jest osobą chorującą psychicznie". Pisze wprost o tym, o czym inni nieraz boją się wspomnieć. Warto zapoznać się z jej blogiem. Po pierwsze dlatego, że jest ciekawy. A przede wszystkim dlatego, że dzięki Chadonistce zrozumiemy, że ludzie z chorobami psychicznymi, a zwłaszcza z chorobą dwubiegunową afektywną są tak samo wartościowymi członkami społeczeństwa, jak każdy człowiek. Ich życie - to nie tylko walka z chorobą, ale radości, smutki, przyjemności i niepowodzenia, które przeżywa każdy.

Jestem osobą chorującą psychicznie. Konkretnie - mam Chorobę Afektywną Dwubiegunową. Piszę o tym bloga, ale nie ukrywam, ze nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, żadnym profesjonalistą, nie mam kierunkowego wykształcenia - nie jestem ani lekarzem, ani psychologiem, ani żadnym terapeutą, nie pracuję zawodowo na żadnym oddziale, itd.źródło: www. chadonistka.pl

Na blogu przeczytamy nie tylko o samej chorobie. Może szukacie ciekawego filmu? Albo ciekawych wpisów z blogów? (Tu się pochwalę, że i mój wpis o depresji znalazł się w tym zestawieniu ciekawych linków - poczułam dumę!). A może w swoim otoczeniu, w rodzinie mamy osobę chorującą na ChAD i nie wiemy, jak pomóc? Zresztą oddam głos samej Autorce, opowie najlepiej o czym pisze:

Mój blog porusza tematykę Choroby Afektywnej Dwubiegunowej. Piszę na nim ze swojej perspektywy, osoby chorującej. Nie myśl jednak, że jest pisany w formie pamiętnika! Dzielę się tym, czego się nauczyłam w trakcie chorowanie i co wiem, o zaburzeniu, jakim jest Choroba Afektywna Dwubiegunowa. Czasami poruszam też temat depresji (wpis o tym, czy warto leczyć lekką depresję). A czasami tematy bardziej ogólne. Ostatnio napisałam notki odczarowujące leki psychotropowe. Zaczęłam pisać bloga, bo chciałam pokazać, że z ChADem, z chorobami psychicznymi też można normalnie żyć. Stąd tytuł: Jak żyć z ChADem i nie zwariować. Chciałam też pokazać, że niekoniecznie jest tak, że życie każdego chorującego kręci się wokół choroby. Stąd na blogu pojawiają się recenzje filmów, które aktualnie oglądam. Próbuje też wprowadzić w życie projekt oglądania filmów z Chorobą Afektywną Dwubiegunową w tle. Kolejnym powodem, dla którego zaczęłam pisać bloga jest potrzeba oswojenia chorób psychicznych i tematyki zdrowia psychicznego. Adres bloga >>

Ten wpis polecam nie tylko osobom chorującym. Powiedziałabym, że są to dobre rady dla wszystkich. Proste rady, które ułatwiają życie każdemu. A życie trzeba sobie ułatwiać, bo po co utrudniać? 😃

Wklejam link do wpisu co można doradzić osobie chorującej 10 dobrych rad na ChAD Myślę, że to poniekąd wpis uniwersalny - rady są dobre niekoniecznie tylko dla chorujących na ChAD, można je zaproponować i innym chorującym, a także osobom zdrowym.


źródło: www. chadonistka.pl


Wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować u mnie swój blog poświęcony zdrowiu zapraszam do wypełnienia krótkiej ANKIETY.