Mobbing - czym jest i jak się przed nim bronić

Mobbing to jeden z ważniejszych problemów społecznych współczesnego świata. Może dotknąć każdego człowieka, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia, umiejętności, inteligencji, światopoglądu czy religii. Występuje w wielu miejscach: w szkołach różnego szczebla, zakładach pracy, począwszy od małych, prywatnych, a skończywszy na wielkich korporacjach, przedsiębiorstwach, w instytucjach, organizacjach – wszędzie tam, gdzie ludzie przebywają ze sobą przez pewien czas. Z różnych przyczyn dochodzi do  nękania przez osobę (lub grupę osób) drugiego człowieka (lub grupę ludzi). Nękanie to uderza w fundamentalne wartości konstytucyjne,  przede wszystkim w  nienaruszalną godność człowieka. Ze względu na pewną niejasność, czy określenie mobbingu ma zastosowanie tylko do stosunków w miejscach zatrudnienia, czy też odnosi się do stosunków w różnych grupach społecznych, skupiłam się na aspekcie występowania mobbingu zakładach pracy.

Blogi, które warto poznać #1 Sięgając nieba

Ten blog warto poznać - Sięgając nieba


Nie tylko ja piszę bloga. Nie tylko ja wybrałam zdrowie jako główny temat. Gdybym zapytała, jakie blogi poświęcone zdrowiu znacie - z pewnością wymienilibyście kilka tytułów. Może tych najbardziej znanych, może tych pisanych przez znajome osoby. A ile jest jeszcze takich blogów, o których nie słyszeliście, a są warte tego, aby  je poznać, bo autorzy/autorki poruszają ciekawe rzeczy.

Dlatego rozpoczynam cykl wpisów, w którym przedstawiać będę inne blogi, wg mnie warte uwagi.

Na pierwszy ogień idzie blog o pięknej nazwie: SIĘGAJĄC NIEBA.

screen z bloga SIĘGAJĄC NIEBA
źródło:  www.siegajac-nieba.pl

Moim Czytelnikom znane jest moje nastawienie do ruchu, aktywności fizycznej. Propaguję ją na wszelkie sposoby - bo wiem, jak jest ważna. Dlaczego? Gdyż nie tylko wpływa dodatnio na wszystkie układy i procesy zachodzące w organizmie, ale też wzmacnia odporność i poprawia stan psychiczny. Przecież: "W zdrowym ciele zdrowy duch"! Z tego powodu właśnie zainteresował mnie blog, który tu przedstawiam. Najlepiej jednak będzie, gdy autorka wypowie się sama:


Hej, nazywam się Agnieszka. Zawodowo zajmuję się pozyskiwaniem darowizn dla organizacji non-profit. Prowadzę swoje audycje w rockowym radiu i biegam.

SIĘGAJĄC NIEBA  to blog na temat turystyki górskiej i biegania przy roślinnym sposobie odżywiania, czyli weganizmie. Chcę pokazać, że to nie wyrzeczenia, a pełen zdrowia styl życia.

Jeden z najchętniej czytanych postów na moim blogu to ten na temat Doliny Baryczy, zwiedzanej z perspektywy kajaka. Nadchodzi czas weekendowych wyjazdów, więc warto pokazać, że Polska, a zwłaszcza Dolny Śląsk to wspaniałe miejsce do odwiedzenia. 

screen z bloga SIĘGAJĄC NIEBA
źródło:  www.siegajac-nieba.pl

Ale to nie wszystko! Jeśli ktoś chciałby zacząć biegać dla zdrowia, a nie wie jak - Agnieszka wytłumaczy dokładnie jak zacząć! A może wypad w góry w ferie zimowe? Dowiemy się z bloga, które trasy mogą wybrać osoby początkujące i nie zaprawione w takich marszrutach.

Warto więc czytać bloga SIĘGAJĄC NIEBA? Warto!


Wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować u mnie swój blog poświęcony zdrowiu zapraszam do wypełnienia krótkiej ANKIETY.