Zdrowie z pól, łąk i lasów - brzoza

Dzisiaj święto Bożego Ciała. Przez miasta przeszły procesje, zatrzymując się przy każdym z czterech ołtarzy przystrojonych drzewkami brzozy. Wierni odłamywali gałązki: jedni malutkie, inni - całe wielkie gałęzie. Zawsze jest przy tym trochę zamieszania. Bo ludzie jak to ludzie - nie patrzą: trzeba zdobyć, zapolować i zanieść do domu. Po co ta brzoza? Brzozy w naszej kulturze mają od dawna symboliczne znaczenie. Wierzono, że brzozowe gałązki mają moc uzdrawiania, co w pewnym sensie jest prawdą, bo brzoza działa leczniczo. Miały też ochraniać domostwa przed burzą, gradem, złymi duchami, zapewniać urodzaj. Takie gałązki wkładano za wiszące na ścianach obrazy o treści religijnej ale też przystrajano stajnie i obory. Potem palono razem z palmami z Niedzieli Palmowej. Gałązki wtykano w ziemię na polach, aby dobrze obrodziła. W czerwcu aktywne były czarownice i to właśnie przed ich czarami brzoza miała chronić. Ale też te czarownice latały na brzozowych miotłach! Kiedyś istniała tradycja pośw

Blogi, które warto poznać #1 Sięgając nieba

Ten blog warto poznać - Sięgając nieba


Nie tylko ja piszę bloga. Nie tylko ja wybrałam zdrowie jako główny temat. Gdybym zapytała, jakie blogi poświęcone zdrowiu znacie - z pewnością wymienilibyście kilka tytułów. Może tych najbardziej znanych, może tych pisanych przez znajome osoby. A ile jest jeszcze takich blogów, o których nie słyszeliście, a są warte tego, aby  je poznać, bo autorzy/autorki poruszają ciekawe rzeczy.

Dlatego rozpoczynam cykl wpisów, w którym przedstawiać będę inne blogi, wg mnie warte uwagi.

Na pierwszy ogień idzie blog o pięknej nazwie: SIĘGAJĄC NIEBA.

screen z bloga SIĘGAJĄC NIEBA
źródło:  www.siegajac-nieba.pl

Moim Czytelnikom znane jest moje nastawienie do ruchu, aktywności fizycznej. Propaguję ją na wszelkie sposoby - bo wiem, jak jest ważna. Dlaczego? Gdyż nie tylko wpływa dodatnio na wszystkie układy i procesy zachodzące w organizmie, ale też wzmacnia odporność i poprawia stan psychiczny. Przecież: "W zdrowym ciele zdrowy duch"! Z tego powodu właśnie zainteresował mnie blog, który tu przedstawiam. Najlepiej jednak będzie, gdy autorka wypowie się sama:


Hej, nazywam się Agnieszka. Zawodowo zajmuję się pozyskiwaniem darowizn dla organizacji non-profit. Prowadzę swoje audycje w rockowym radiu i biegam.

SIĘGAJĄC NIEBA  to blog na temat turystyki górskiej i biegania przy roślinnym sposobie odżywiania, czyli weganizmie. Chcę pokazać, że to nie wyrzeczenia, a pełen zdrowia styl życia.

Jeden z najchętniej czytanych postów na moim blogu to ten na temat Doliny Baryczy, zwiedzanej z perspektywy kajaka. Nadchodzi czas weekendowych wyjazdów, więc warto pokazać, że Polska, a zwłaszcza Dolny Śląsk to wspaniałe miejsce do odwiedzenia. 

screen z bloga SIĘGAJĄC NIEBA
źródło:  www.siegajac-nieba.pl

Ale to nie wszystko! Jeśli ktoś chciałby zacząć biegać dla zdrowia, a nie wie jak - Agnieszka wytłumaczy dokładnie jak zacząć! A może wypad w góry w ferie zimowe? Dowiemy się z bloga, które trasy mogą wybrać osoby początkujące i nie zaprawione w takich marszrutach.

Warto więc czytać bloga SIĘGAJĄC NIEBA? Warto!


Wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować u mnie swój blog poświęcony zdrowiu zapraszam do wypełnienia krótkiej ANKIETY.