Marihuana a zdrowie psychiczne – co warto wiedzieć?

Marihuana i jej konsumpcja może prowadzić do różnorodnych skutków – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych – dla zdrowia psychicznego. W ostatnich latach badania naukowe coraz częściej skupiają się na potencjalnych korzyściach terapeutycznych marihuany, zwłaszcza w kontekście leczenia zaburzeń psychicznych. Czy marihuana na bezsenność rzeczywiście działa? Co warto wiedzieć na ten temat? Czym jest marihuana medyczna? Marihuana medyczna odnosi się do wykorzystania rośliny konopi indyjskich w celach leczniczych. Zawiera ona składniki aktywne, takie jak THC (tetrahydrokannabinol) i CBD (kannabidiol), które mają różne właściwości farmakologiczne i mogą wpływać na procesy zachodzące w ludzkim organizmie.  W wielu krajach marihuana medyczna czy nasiona marihuany są przepisywane pacjentom do leczenia szeregu schorzeń, w tym: bólu przewlekłego, skurczów mięśni, stanów lękowych, bezsenności, oraz objawów towarzyszących takim chorobom, jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Jej zasto

Jak wybrać modną i profesjonalną odzież medyczną?


W XXI wieku przedstawiciele branży medycznej nie są skazani na to, by nosić ubranie wyłącznie w białym kolorze. Dziś, o ile pozwalają na to przepisy obowiązujące w danej jednostce medycznej, mogą wybrać odzież nie tylko wygodną, ale także ciekawie skrojoną i dostępną w różnych kolorach. Na rynku można znaleźć projekty zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dzięki temu lekarze, pielęgniarki, opiekunowie medyczni, weterynarze, kosmetyczki czy farmaceuci mogą wyglądać nie tylko profesjonalnie, ale także modnie. Na co zwrócić uwagę wybierając strój medyczny dla siebie? Przeczytacie poniżej.

1.Właściwy rozmiar

 

Aby dobrze wyglądać w odzieży medycznej, przede wszystkim trzeba znać swoje rzeczywiste wymiary. Zbyt mała bluza czy spodnie medyczne będą tylko krępować ruchy, z kolei zbyt duże elementy garderoby zdeformują sylwetkę. Aby temu zapobiec, dokonaj dokładnych pomiarów swojego ciała. Mając przed oczami konkretne informacje, wybór odpowiedniego rozmiaru z pewnością nie będzie już stanowił żadnego problemu.

W sklepie Uniformshop.pl każdy element dostępnej odzieży medycznej został opisany pod względem parametrów w formie czytelnej tabeli. W takiej sytuacji zakup dobrze dopasowanego stroju jest znacznie wygodniejszy. Wystarczy porównać opisy z tabeli z wypisanymi na kartce, swoimi wymiarami.


2. Najlepszej jakości materiał

 

Dokonując wyboru, zwróć uwagę na rodzaj tkaniny, z której wykonano dany element stroju. Odzież medyczna jest dziś produkowana z najlepszej jakości materiałów: miękkich, przewiewnych i odpornych na utratę swoich właściwości. Bawełna z dodatkiem spandexu czy poliestru sprawia, że elementy garderoby charakteryzują się dużą rozciągliwością. Elastyczne materiały nie krępują ruchów i dobrze odprowadzają wilgoć, co jest bardzo istotne podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Często wprowadzane są także domieszki innych tkanin, dzięki którym odzież medyczna zyskuje właściwości plamoodporne.

3. Typ budowy ciała

 

Jednym z kluczowych czynników wpływających na trafność wyboru jest świadomość swojego kształtu ciała. Taka wiedza jest bardzo przydatna przy wyborze zestawienia, które zagwarantuje atrakcyjny wygląd. Świat mody, także tej medycznej, ciągle się zmienia i warto wykorzystać dostępne możliwości, by wyeksponować atuty swojej sylwetki, a ukryć jej mankamenty. 5 podstawowych typów sylwetek to: prostokąt, trójkąt, odwrócony trójkąt, koło oraz klepsydra.


Wiedza na temat budowy ciała może okazać się bardzo pomocna w wyrażeniu swojego prawdziwego ja. Możesz dobrać odzież medyczną damską odpowiednio dopasowaną do sylwetki, jak taliowane żakiety, spódnice medyczne zapinane na zamek z przeszyciami z boku, luźne sukienki w energetycznych kolorach, efektowne tuniki z delikatnymi lamówkami i wiele innych, w zależności od własnych preferencji.

4. Kolor i wzór

 

Odzież medyczna to nie tylko nudne, białe fartuchy, ale całe bogactwo spersonalizowanych elementów garderoby. Warto zmienić kolor uniformu, by nieco poprawić sobie nastrój, czy po to, by pójść za trendami. Każdy może dziś wybierać między różnymi kolorami, wzorami i fasonami. Stawiając na kolor, pokażesz, że jesteś jednocześnie wyrazista i profesjonalna.

5. Dobre zestawienie (góra i dół)

 

W przypadku każdej stylizacji niezwykle ważne znaczenie odgrywa umiejętne zestawienie jej elementów. Bluza medyczna w połączeniu ze spodniami to komplety medyczne gwarantujący pełną wygodę. Nie ma jednak przeszkód, by tworzyć bardziej kreatywne rozwiązania. Dzięki temu dzień w pracy może stać się weselszy. Wyższym stopniem wtajemniczenia jest łączenie nadruków, na które również możesz sobie pozwolić. Z biegiem czasu z pewnością nabierzesz doświadczenia i będziesz w stanie tworzyć ciekawsze stylizacje.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych stylizacji z wykorzystaniem różnych elementów odzieży medycznej dostępnej w sklepie Uniformshop.pl

Stylowa i wygodna odzież medyczna na wyciągnięcie ręki 


Gdy za oknami jest ciemno, zimno i ponuro to doskonały czas na to, by nieco ożywić swoją garderobę i uzupełnić ją o nowe, niepowtarzalne bluzy, spodnie, spódnice i sukienki medyczne. Odpowiednio dobrany uniform jest jak dobry kolega z pracy. Wybierając właściwy rozmiar, krój dopasowany do sylwetki, ciekawy kolor i umiejętne zestawienie poszczególnych elementów odzieży będziesz wyglądać modnie i profesjonalnie. Nie zapomnij też o dobrym nastawieniu. Pokaż, że dobrze się czujesz w tym, co nosisz, a inni na pewno to zauważą. Moda jest wprawdzie ulotna, ale nienaganny wygląd w pracy zawsze robi dobre wrażenie.