Walka z cellulitem – trochę w domu, trochę w gabinecie

Jedną z kluczowych informacji, jaka przewija się w kontekście cellulitu, jest ta dotycząca „nieuleczalności” wspomnianego defektu skórnego. Chodzi po prostu o to, że tzw. skórki pomarańczowej nie da się usunąć całkowicie, raz na zawsze. I to bez względu na zastosowane metody. Dlatego też przy omawianiu walki z cellulitem zdecydowanie bezpieczniej (i przede wszystkim uczciwiej) jest sprowadzać podejmowane działania do redukcji tej niedoskonałości. Bo to akurat w wielu przypadkach okazuje się jak najbardziej możliwe. Połączenie wszystkich dostępnych środków – pielęgnacji domowej, zdrowej diety, aktywności fizycznej i profesjonalnej terapii antycellulitowej – pozwala osiągnąć widoczne i zadowalające efekty.

O blogu

 Wg Marca Lalonde'a determinanty zdrowia to:

  Nasze zdrowie zależy w połowie (a nawet trochę więcej) od naszego stylu życia. Czyli od czegoś, na co mamy wpływ. Niech więc to będzie zdrowy styl życia, który pozwoli cieszyć się dobrym samopoczuciem, zapobiec groźnym chorobom: cukrzycy, chorobom układu krążenia i innym, być długo człowiekiem aktywnym i niezależnym.

  Zdrowie - to dobra kondycja fizyczna, ale także psychiczna. Dotyczy więc zarówno ciała jak i sfery emocjonalnej, społecznej, duchowej.

  Co to jest ten zdrowy styl życia? To przestrzeganie pewnych zasad dotyczących:

  odżywiania

  • czyli wyboru takiej diety, która jest dla mnie odpowiednia, dostarcza wszystkie potrzebne składniki, nie obciąża niepotrzebnie organizmu, zaopatruje w dostateczną ilość wody.

  aktywności fizycznej

  • ruch  jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka!

  sprawności psychicznej

  • m. in. poprzez zachowanie proporcji między pracą a wypoczynkiem, umiejętność radzenia sobie ze stresem, dbanie o odpowiednią ilość snu.

  Te tematy poruszam na blogu. Jeśli są dla Ciebie interesujące, jeśli dbasz o siebie, chcesz zachować zdrowie i sprawność na długo, jeśli chcesz mieć kontrolę nad swoim życiem - to zapraszam do

  • czytania
  • komentowania
  • konstruktywnego krytykowania
  • zadawania pytań 
  • dzielenia się swoimi przemyśleniami
  Blog w dużej części przeznaczony jest też dla opiekunów medycznych, słuchaczy tego kierunku oraz wszystkich, którzy opiekują się ludźmi chorymi, starszymi, niesamodzielnymi - i nie zawsze wiedzą jak sobie z tym poradzić. 

  Będzie mi przyjemnie gościć Cię jak najczęściej zarówno na blogu, jak i na FanPage oraz w innych mediach społecznościowych, które znajdziesz na dole tej strony oraz w zakładce Kontakt.  
  Wybierz interesujący artykuł "na skróty", klikając w Spis treści.


   

  Znajdź mnie:


     facebook   twitter  pinterest   instagram     Napisz do mnie:
  Większość tekstów zamieszczonych na tym blogu, a także logo:   (opiekun medyczny)

  oraz

  (człowiek i zdrowie)  są moją własnością i zastrzegam sobie wyłączne prawo do ich wykorzystywania i publikacji. 

  Kopiowanie i udostępnianie artykułów z bloga możliwe jest po podaniu pełnej nazwy i adresu źródła: https://www.opiekunowie.eu


  Informacje zawarte na blogu opiekunowie.eu nie zastąpią wizyty u lekarza w realnym świecie.


  Nie odpowiadam za treści innych serwisów, do których kierują umieszczone na blogu linki.


  Zdjęcia własne lub zamieszczone na podstawie publicznej licencji Creative Commons CC0 ze stron:

  freeimages.com  
  unsplash.com 
  pixabay.com/pl