Moździerz w kuchni - przydatny czy nie?

Co roku słyszę to samo pytanie: co chcesz dostać na urodziny? I dobrze, że słyszę, bo nie pogardzę niespodziankami, ale też miło otrzymać to, co się chce, ale samemu jakoś nie po drodze do zakupu. W tym roku zażyczyłam sobie (między innymi ;) )... moździerz!


O bloguWg Marca Lalonde'a determinanty zdrowia to:

  Nasze zdrowie zależy w połowie (a nawet trochę więcej) od naszego stylu życia. Czyli od czegoś, na co mamy wpływ. Niech więc to będzie zdrowy styl życia, który pozwoli cieszyć się dobrym samopoczuciem, zapobiec groźnym chorobom: cukrzycy, chorobom układu krążenia i innym, być długo człowiekiem aktywnym i niezależnym.

  Zdrowie - to dobra kondycja fizyczna, ale także psychiczna. Dotyczy więc zarówno ciała jak i sfery emocjonalnej, społecznej, duchowej.

  Co to jest ten zdrowy styl życia? To przestrzeganie pewnych zasad dotyczących:

  odżywiania

  • czyli wyboru takiej diety, która jest dla mnie odpowiednia, dostarcza wszystkie potrzebne składniki, nie obciąża niepotrzebnie organizmu, zaopatruje w dostateczną ilość wody.

  aktywności fizycznej

  • ruch  jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka!

  sprawności psychicznej

  • m. in. poprzez zachowanie proporcji między pracą a wypoczynkiem, umiejętność radzenia sobie ze stresem, dbanie o odpowiednią ilość snu.

  Te tematy poruszam na blogu. Jeśli są dla Ciebie interesujące, jeśli dbasz o siebie, chcesz zachować zdrowie i sprawność na długo, jeśli chcesz mieć kontrolę nad swoim życiem - to zapraszam do

  • czytania
  • komentowania
  • konstruktywnego krytykowania
  • zadawania pytań 
  • dzielenia się swoimi przemyśleniami
  Blog w dużej części przeznaczony jest też dla opiekunów medycznych, słuchaczy tego kierunku oraz wszystkich, którzy opiekują się ludźmi chorymi, starszymi, niesamodzielnymi - i nie zawsze wiedzą jak sobie z tym poradzić. 

  Będzie mi przyjemnie gościć Cię jak najczęściej zarówno na blogu, jak i na FanPage oraz w innych mediach społecznościowych, które znajdziesz na dole tej strony oraz w zakładce Kontakt.  
  Wybierz interesujący artykuł "na skróty", klikając w Spis treści.


   

  Znajdź mnie:


     facebook   twitter  pinterest   instagram     Napisz do mnie:
  Większość tekstów zamieszczonych na tym blogu, a także logo:


  (opiekun medyczny)

  oraz
  (człowiek i zdrowie)  są moją własnością i zastrzegam sobie wyłączne prawo do ich wykorzystywania i publikacji.


  Kopiowanie i udostępnianie artykułów z bloga możliwe jest po podaniu pełnej nazwy i adresu źródła: https://www.opiekunowie.eu


  Informacje zawarte na blogu opiekunowie.eu nie zastąpią wizyty u lekarza w realnym świecie.
  Nie odpowiadam za treści innych serwisów, do których kierują umieszczone na blogu linki.

  Zdjęcia własne lub zamieszczone na podstawie publicznej licencji Creative Commons CC0 ze stron:
  freeimages.com  
  unsplash.com 
  pixabay.com/pl

  Algorytmy zabiegów higienicznych pochodzą z opracowania pani Teresy Szulc pt. " Pracownia zabiegów higienicznych. Zbiór algorytmów higienicznych i pielęgnacyjnych" , z książki E. Szwałkiewicz "Opiekun medyczny w praktyce" i podręczników dla pielęgniarek, z których korzysta się w szkołach oraz własnych notatek. Czasami tak jest, ze algorytmy różnią się między sobą jakimś szczegółem - zależy to też od wykładowcy. Najlepiej kierować się programem szkoły, do której się uczęszcza.