Gdy serce bije zbyt szybko - kołatanie serca

Każdy z nas doświadczył chociaż raz w życiu szybszego bicia serca. Czasami jest to reakcja na stresującą sytuację, intensywny wysiłek fizyczny lub nawet zbyt duża ilość kofeiny. Jednak, gdy kołatanie serca staje się częste, długotrwałe lub towarzyszy mu inne niepokojące objawy, może to wymagać uwagi specjalisty - kardiologa.

Jak walczyć z kokainowym nałogiem?

kolumbia-kokaina-i-przemoc

Każdy powinien zdawać z tego sprawę, że uzależnienie od narkotyków twardych to bardzo duży problem zarówno dla osoby, która ,,bierze crack” jak i dla całego jego otoczenia - chodzi tutaj o znajomych, przyjaciół. Bardzo często zdarza się tak, że klasyczna terapia może nie przynosić aż tak dużych korzyści. Jednak specjaliści starają się opracować skuteczne metody, które mają na celu pomóc w tym problemie jakim jest uzależnienie od ,,cracku”.

Jednym z niecodziennych sposobów na uzależnienie od kokainy jest na pewno to, że lekarze z amerykańskiej University School przeprowadzili test, który miał za zadanie zaszczepić 55 osób, które stale spożywają crack. Końcowy rezultat dał bardzo dobre rezultaty. Dawki, które zostały podane w pozytywny sposób wpłynęły na osoby uzależnione od kokainy. Bardziej dokładne informację o wyniku można znaleźć w ,,American Medical Association”.

Specjaliści z innego uniwersytetu ze Stanów Zjednoczonych starali się pomóc uzależnionym od cracku zapomnieć o wszystkich przyjemnych doznaniach, które mogli odczuwać w czasie swojego upojenia zastosowaniem cracku. Postanowili stworzyć lek na zapomnienie. Taka terapia uzależnień ma za zadanie oszukać mózg osoby uzależnionej, ponieważ w pewnym momencie zapomina się całkowicie o przyjemnych odczuciach z momentu spożywania tego leku.

     Jeden profesor z Instytutu Badawczego zaproponował, aby w czasie terapii uzależnień od cracku użyć odpowiedniej przetworzonej bakterii, która ma za zadanie wytworzyć esterazę kokainową. Na czym dokładnie to polega? Enzym ma rozłożyć kokainę a to właśnie dzięki temu ma spaść jej cała właściwość polegająca na uzależnieniu. Profesor o nazwisku Weiss zdecydował się na to, aby opracować prostszą wersję enzymy dzięki której może się on dłużej utrzymać w organizmie a to może powodować pomoc w leczeniu uzależnienia a także blokadę przed toksycznym wpływem narkotyku.

Bardzo niekonwencjonalnym sposobem na leczenie uzależnienia od cracku wykazali się specjaliści z University School of Medicine. Postanowili, ze będą chcieli pomóc osobom w swoim uzależnieniu w tym aby wykorzystali oni lek, który jest używany to radzenia sobie z alkoholowymi problemami. Jakie najważniejsze funkcję miał spełniać ten lek? Przede wszystkim miał blokować zwiększoną (przez działanie cracku) produkcję wszystkich neuroprzekaźników. To właśnie one były odpowiedzialne za to, że osoba uzależniona może odczuwać jakąś przyjemność.

Z pewnością wyjście z problemu uzależnienia od narkotyków nie należy do najprostszych. Jednak osoba, która ma ,,słabość” do tej używki nie powinna się nigdy poddawać. W wielu sytuacjach ważne jest także wsparcie rodziny i najbliższych. Jeśli osoba nie radzi sobie sama z tym problemem należy się zdecydować o tym aby jakiś członek rodziny wysłał uzależnionego od kokainy na terapię.

        To na pewno jeden z lepszych sposobów aby takiej osobie pomóc. Specjaliści próbowali odnaleźć jakąś metodę na to w jaki sposób należy pomóc osobie uzależnionej od cracku. Jednak tak naprawdę nikt jeszcze nie znalazł 100% sprawdzonego leku, który jest w stanie ostatecznie pomóc.

Portal Pokonaj-Uzależnienie.pl wsparł nas merytorycznie.